Blog

« Wróć


Brexit: Porozumienie z UE jeszcze w tym tygodniu, będzie umowa?

2019-10-15

Brexit/GBP

Do ostatecznego terminu Brexitu pozostały już tylko dwa tygodnie.

Kurs funta brytyjskiego dynamicznie reaguje na każde doniesienia w sprawie negocjacji na linii Wielka Brytania – Unia Europejska. Pod koniec ubiegłego tygodnia były one bardzo pozytywne, co wywindowało kurs GBP w górę. Po weekendzie kolejne informacje również potwierdzają coraz bardziej prawdopodobną umowę wyjściową. Czy no deal Brexit już nam nie grozi?

Będzie umowa Brexitowa?

Podczas pierwszej sesji w tym tygodniu funt brytyjski mocno tracił, niemniej ruch był krótkotrwały. Po komentarzu Borisa Johnsona, który zobowiązał się do “załatwienia sprawy Brexitu”.

Z kolei dziś Barnier powiedział, że “porozumienie jest w dalszym ciągu możliwe do osiągnięcia, nawet w tym tygodniu. negocjacje przebiegają bardzo intensywnie.” Całe zamieszanie wokół Brexitu przyczynia się do sporej zmienności, na pewno ostrożność jest zalecana w najbliższych dniach.

Pomimo, że obie strony “intensywnie negocjują” nie ma jeszcze ostatecznej umowy dlatego też wszystkie scenariusze są możliwe, niemniej po ostatnich zapowiedziach widmo hard Brexitu wydaje się oddalać.

Jeżeli umowa nie zostałaby osiągnięta “kurs funta mógłby wykonać jeszcze szybszy ruch w dół, niż rajd w górę, który obserwowaliśmy przed weekendem”.

żródło:www.comparic.pl

Kantor walutowy w internecie

Kantor internetowy zapewnia użytkownikom dużą wygodę. Wymiana dolara czy euro za pośrednictwem naszego systemu daje wymierne korzyści. Ponadto internetowy kantor realizuje zlecenia od ręki.

Na naszej platformie publikujemy aktualny kurs funta, euro, dolara, a także kurs franka. Jeśli więc interesuje Państwa wymiana walut, kantor internetowy oferuje ją po cenach podanych na stronie. Można sprawdzić kurs dolara w każdej chwili i wymienić go wtedy, gdy jest to najbardziej opłacalne. Co więcej, podane online międzybankowe kursy walut to obraz jedynych kosztów, jakie poniosą Państwo przy wymianie. Kantor internetowy jest szansą, by zyskać dodatkowe oszczędności.

Wymiana funta czy innej waluty na ogół jest zyskowna jedynie dla placówki, która obsługuje transakcję. Często nie można liczyć na dobry kurs euro czy funta. Jeśli sprawdzą Państwo kursy walut online, przelicznik, który my stosujemy na pewno okaże się najlepszy. Wymiana euro nigdy nie była tak korzystna! Doskonale wiemy, jak wysokie mogą być kursy w kantorach internetowych, dlatego umożliwiamy Państwu śledzenie naszej oferty na bieżąco i porównywanie z innymi.

Nasz kantor walutowy w Internecie dba też o prostotę działania. Gdy przejrzą Państwo kursy walut online, kalkulator umożliwi Wam precyzyjne określenie kwoty, której możecie się spodziewać. Poza tym kantory wymiany walut w Internecie w naszym odczuciu powinny jak najbardziej minimalizować ilość działań koniecznych do przeprowadzenia operacji. Kantor Internetowy pozwala zrealizować przelew zagraniczny, posiada prosty interface i w każdym momencie umożliwia wysłanie zapytania do jednego z naszych specjalistów. Zapraszamy do darmowej rejestracji!