Blog

« Wróć


Brexit: Porozumienie z UE jeszcze w tym tygodniu, będzie umowa?

2019-10-15

Brexit/GBP

Do ostatecznego terminu Brexitu pozostały już tylko dwa tygodnie.

Kurs funta brytyjskiego dynamicznie reaguje na każde doniesienia w sprawie negocjacji na linii Wielka Brytania – Unia Europejska. Pod koniec ubiegłego tygodnia były one bardzo pozytywne, co wywindowało kurs GBP w górę. Po weekendzie kolejne informacje również potwierdzają coraz bardziej prawdopodobną umowę wyjściową. Czy no deal Brexit już nam nie grozi?

Będzie umowa Brexitowa?

Podczas pierwszej sesji w tym tygodniu funt brytyjski mocno tracił, niemniej ruch był krótkotrwały. Po komentarzu Borisa Johnsona, który zobowiązał się do “załatwienia sprawy Brexitu”.

Z kolei dziś Barnier powiedział, że “porozumienie jest w dalszym ciągu możliwe do osiągnięcia, nawet w tym tygodniu. negocjacje przebiegają bardzo intensywnie.” Całe zamieszanie wokół Brexitu przyczynia się do sporej zmienności, na pewno ostrożność jest zalecana w najbliższych dniach.

Pomimo, że obie strony “intensywnie negocjują” nie ma jeszcze ostatecznej umowy dlatego też wszystkie scenariusze są możliwe, niemniej po ostatnich zapowiedziach widmo hard Brexitu wydaje się oddalać.

Jeżeli umowa nie zostałaby osiągnięta “kurs funta mógłby wykonać jeszcze szybszy ruch w dół, niż rajd w górę, który obserwowaliśmy przed weekendem”.

żródło:www.comparic.pl

Kantor Internetowy :

  • Nasz kantor walutowy ma wieloletnie doświadczenie w wymianie walut. Jesteśmy na rynku Polskim od ponad 10 lat.

  • Posiadamy licencję na uslugi płatnicze, które świadczymy. Są one kontrolowane przez Komisję Nadzoru Finansowego ( KNF) co zapewnia bezpieczeństwo transakcji.

  • Naszym klientom oferujemy najszerszy"portfel walutowy " zawierający 10 topowych walut do wymiany.

  • Na naszej platformie możesz samodzielnie dokonać wymiany waluty dzięki prostemu interfejsu. Bez zbędnego dzwonienia do konsultanta z obsługą i czekaniem na połączenie.

  • Oferujemy darmową usługę "Twój kurs" za pomocą której wymienisz walutę po takim kursie jaki chcesz.

  • Jesteśmy dla naszych klientów, wspieramy i pomagamy nie tylko przy obsłudze technicznej. Informujemy na bieżąco o problemach technicznych w poszczególnych bankach jak również świętach lub dniach wolnych w innych krajach.

  • Jesteśmy specjalistami w wymianie walut. Załóż darmowe konto i przekonaj się ile możesz zaoszczędzić.