Blog

« Wróć


Brexit: Johnson gotowy do zerwania rozmów. Notowania funta w dół.

2020-12-07

Brexit kurs funta

Według doniesień z ostatniej chwili brytyjski premier Boris Johnson jest gotowy do wycofania się w ciągu najbliższych godzin z rozmów w związku z żądaniami ze strony UE.

Według doniesień z ostatniej chwili brytyjski premier Boris Johnson jest gotowy do wycofania się w ciągu najbliższych godzin z rozmów w związku z żądaniami ze strony UE.

W efekcie notowania funta załamały się spadając ponad 100 pipsów względem dolara w zaledwie 30 minut.

Rosnące prawdopodobieństwo hard Brexitu wynika głównie z niezgody co do kwestii rybołówstwa.

Jeśli miałoby dojść do zawarcia umowy, UE musiałaby ustąpić niektórym brytyjskim żądaniom dotyczącym połowów w zamian za przyjęcie przez Wielką Brytanię surowszych reguł konkurencji w biznesie.

Chociaż może to nadal być częścią aktu politycznego z obu stron, będzie to w międzyczasie test dla kupujących funta, gdy zaostrzająca się retoryka rozgrywa się po weekendowych rozmowach.

Funt spada w poniedziałek ponad 1% poniżej 1,3300 USD.

Funt brytyjski reaguje gwałtownym osłabieniem. Kurs EUR/GBP wystrzelił blisko 0,7 proc. i znalazł się najwyżej od października.

żródło:www.comparic.pl

Kantor Internetowy :

  • Nasz kantor walutowy ma wieloletnie doświadczenie w wymianie walut. Jesteśmy na rynku Polskim od ponad 10 lat.

  • Posiadamy licencję na uslugi płatnicze, które świadczymy. Są one kontrolowane przez Komisję Nadzoru Finansowego ( KNF) co zapewnia bezpieczeństwo transakcji.

  • Naszym klientom oferujemy najszerszy"portfel walutowy " zawierający 10 topowych walut do wymiany.

  • Na naszej platformie możesz samodzielnie dokonać wymiany waluty dzięki prostemu interfejsu. Bez zbędnego dzwonienia do konsultanta z obsługą i czekaniem na połączenie.

  • Oferujemy darmową usługę "Twój kurs" za pomocą której wymienisz walutę po takim kursie jaki chcesz.

  • Jesteśmy dla naszych klientów, wspieramy i pomagamy nie tylko przy obsłudze technicznej. Informujemy na bieżąco o problemach technicznych w poszczególnych bankach jak również świętach lub dniach wolnych w innych krajach.

  • Jesteśmy specjalistami w wymianie walut. Załóż darmowe konto i przekonaj się ile możesz zaoszczędzić.