Blog

« Wróć


Brexit: Jest “mnóstwo czasu” na kompromis z UE, twierdzi Boris Johnson.

2019-08-09

Boris-Johnson

Do planowanego terminu Brexitu pozostało nieco ponad 80 dni.

Boris Johnson, premier Wielkiej Brytanii uważa jednak, że to “mnóstwo czasu” na wypracowanie kompromisu ws. porozumienia.

Wynegocjowana przez poprzednią premier UK, Therese May umowa została odrzucona przez brytyjski parlament kilkukrotnie. Unia Europejska nie wyraża przy tym chęci jej ponownego rozpatrywania.

Boris Johnson liczy na “zdrowy rozsądek” Unii.

Dodatkowo, rozmowy na temat Brexitu między UE a UK ugrzęzły w martwym punkcie po tym, jak Boris Johnson odmówił wyjazdu do Brukseli, do czasu aż Unia nie będzie gotowa do omówienia kwestii irlandzkiej granicy (backstop).

“Mam ogromną nadzieję, że nasi przyjaciele i partnerzy wykażą zdrowy rozsądek i że pójdą na kompromis… Jestem pewien, że kompromis da się osiągnąć i jak wyraźnie wyjaśniliśmy, irlandzki backstop nie przysłuży się dumnej demokracji, takiej jak brytyjska” – powiedział Johnson dla BBC.

“Nie chcemy iść tą drogą. Jednak UE ma wszelkie możliwości, by wykazać się elastycznością. Jest na to mnóstwo czasu i jestem pewien, że to zrobią”– dodał premier UK.

Według Jonhnsona, backstop uczyniłby z Wielkiej Brytanii “państwo satelitarne”. Uważa on jednak, że po usunięciu spornego zapisu, wiele można jeszcze zrobić.

żródło:www.comparic.pl

Kantor walutowy w internecie

Kantor internetowy zapewnia użytkownikom dużą wygodę. Wymiana dolara czy euro za pośrednictwem naszego systemu daje wymierne korzyści. Ponadto internetowy kantor realizuje zlecenia od ręki.

Na naszej platformie publikujemy aktualny kurs funta, euro, dolara, a także kurs franka. Jeśli więc interesuje Państwa wymiana walut, kantor internetowy oferuje ją po cenach podanych na stronie. Można sprawdzić kurs dolara w każdej chwili i wymienić go wtedy, gdy jest to najbardziej opłacalne. Co więcej, podane online międzybankowe kursy walut to obraz jedynych kosztów, jakie poniosą Państwo przy wymianie. Kantor internetowy jest szansą, by zyskać dodatkowe oszczędności.

Wymiana funta czy innej waluty na ogół jest zyskowna jedynie dla placówki, która obsługuje transakcję. Często nie można liczyć na dobry kurs euro czy funta. Jeśli sprawdzą Państwo kursy walut online, przelicznik, który my stosujemy na pewno okaże się najlepszy. Wymiana euro nigdy nie była tak korzystna! Doskonale wiemy, jak wysokie mogą być kursy w kantorach internetowych, dlatego umożliwiamy Państwu śledzenie naszej oferty na bieżąco i porównywanie z innymi.

Nasz kantor walutowy w Internecie dba też o prostotę działania. Gdy przejrzą Państwo kursy walut online, kalkulator umożliwi Wam precyzyjne określenie kwoty, której możecie się spodziewać. Poza tym kantory wymiany walut w Internecie w naszym odczuciu powinny jak najbardziej minimalizować ilość działań koniecznych do przeprowadzenia operacji. Kantor Internetowy pozwala zrealizować przelew zagraniczny, posiada prosty interface i w każdym momencie umożliwia wysłanie zapytania do jednego z naszych specjalistów. Zapraszamy do darmowej rejestracji!