Blog

« Wróć


Brexit: Dziś wieczorem parlamentarzyści zagłosują nad projektem umowy Johnsona

2019-10-22

Brexit/Boris-Johnson

Termin opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię mija w przyszły czwartek.

Chociaż między dwoma krajami wypracowano porozumienie, niezbędne jest jeszcze jego zatwierdzenie przez brytyjską Izbę Gmin.

Głosowanie, które miało odbyć się w ubiegłym tygodniu nie doszło do skutku, jednak parlamentarzyści przegłosowali wtedy poprawkę mająca na celu zmuszenie Borisa Johnsona do wysłania prośby do Brukseli o opóźnienie terminu Brexitu.

Dziś natomiast, Boris Johnson podejmie próbę przeforsowania umowy w Izbie Gmin.

Parlamentarzyści podczas sobotniego posiedzenia, zamiast głosować za poparciem lub odrzuceniem projektu umowy wypracowanej z UE przez Johnsona, zdecydowali się głosować nad poprawką zapobiegającą Brexitowi w razie, gdy wszystkie niezbędne ustawy nie zostałyby przegłosowane do 31 października.

Boris Johnson zmuszony wnioskować o przedłużenie Brexitu o 3 miesiące, wysłał list do Brukseli, jednakże nie złożył na nim swojego podpisu. W ślad za tym listem, wysłał kolejny, w którym oświadczył, że zgodnie z jego wolą nie chce kolejnego opóźnienia “rozwodu”.

Chwila prawdy

Następna próba głosowania w tzw. drugim czytaniu będzie miała miejsce dziś o godz. 19 czasu londyńskiego. Parlament opowie się za tym, czy jest zgodny, co do ogólnych zasad projektu umowy.

Z analizy poprzednich głosowań oraz oświadczeń posłów wynika, że umowa może zyskać poparcie Izby Gmin. Nawet jeśli tak się nie stanie, Brexit nadal będzie możliwy, jednak termin może nie zostać dochowany.

żródło:www.comparic.pl

Kantor Internetowy :

  • Nasz kantor walutowy ma wieloletnie doświadczenie w wymianie walut. Jesteśmy na rynku Polskim od ponad 10 lat.

  • Posiadamy licencję na uslugi płatnicze, które świadczymy. Są one kontrolowane przez Komisję Nadzoru Finansowego ( KNF) co zapewnia bezpieczeństwo transakcji.

  • Naszym klientom oferujemy najszerszy"portfel walutowy " zawierający 10 topowych walut do wymiany.

  • Na naszej platformie możesz samodzielnie dokonać wymiany waluty dzięki prostemu interfejsu. Bez zbędnego dzwonienia do konsultanta z obsługą i czekaniem na połączenie.

  • Oferujemy darmową usługę "Twój kurs" za pomocą której wymienisz walutę po takim kursie jaki chcesz.

  • Jesteśmy dla naszych klientów, wspieramy i pomagamy nie tylko przy obsłudze technicznej. Informujemy na bieżąco o problemach technicznych w poszczególnych bankach jak również świętach lub dniach wolnych w innych krajach.

  • Jesteśmy specjalistami w wymianie walut. Załóż darmowe konto i przekonaj się ile możesz zaoszczędzić.