Blog

« Wróć


Brexit: Dziś wieczorem parlamentarzyści zagłosują nad projektem umowy Johnsona

2019-10-22

Brexit/Boris-Johnson

Termin opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię mija w przyszły czwartek.

Chociaż między dwoma krajami wypracowano porozumienie, niezbędne jest jeszcze jego zatwierdzenie przez brytyjską Izbę Gmin.

Głosowanie, które miało odbyć się w ubiegłym tygodniu nie doszło do skutku, jednak parlamentarzyści przegłosowali wtedy poprawkę mająca na celu zmuszenie Borisa Johnsona do wysłania prośby do Brukseli o opóźnienie terminu Brexitu.

Dziś natomiast, Boris Johnson podejmie próbę przeforsowania umowy w Izbie Gmin.

Parlamentarzyści podczas sobotniego posiedzenia, zamiast głosować za poparciem lub odrzuceniem projektu umowy wypracowanej z UE przez Johnsona, zdecydowali się głosować nad poprawką zapobiegającą Brexitowi w razie, gdy wszystkie niezbędne ustawy nie zostałyby przegłosowane do 31 października.

Boris Johnson zmuszony wnioskować o przedłużenie Brexitu o 3 miesiące, wysłał list do Brukseli, jednakże nie złożył na nim swojego podpisu. W ślad za tym listem, wysłał kolejny, w którym oświadczył, że zgodnie z jego wolą nie chce kolejnego opóźnienia “rozwodu”.

Chwila prawdy

Następna próba głosowania w tzw. drugim czytaniu będzie miała miejsce dziś o godz. 19 czasu londyńskiego. Parlament opowie się za tym, czy jest zgodny, co do ogólnych zasad projektu umowy.

Z analizy poprzednich głosowań oraz oświadczeń posłów wynika, że umowa może zyskać poparcie Izby Gmin. Nawet jeśli tak się nie stanie, Brexit nadal będzie możliwy, jednak termin może nie zostać dochowany.

żródło:www.comparic.pl

Kantor walutowy w internecie

Kantor internetowy zapewnia użytkownikom dużą wygodę. Wymiana dolara czy euro za pośrednictwem naszego systemu daje wymierne korzyści. Ponadto internetowy kantor realizuje zlecenia od ręki.

Na naszej platformie publikujemy aktualny kurs funta, euro, dolara, a także kurs franka. Jeśli więc interesuje Państwa wymiana walut, kantor internetowy oferuje ją po cenach podanych na stronie. Można sprawdzić kurs dolara w każdej chwili i wymienić go wtedy, gdy jest to najbardziej opłacalne. Co więcej, podane online międzybankowe kursy walut to obraz jedynych kosztów, jakie poniosą Państwo przy wymianie. Kantor internetowy jest szansą, by zyskać dodatkowe oszczędności.

Wymiana funta czy innej waluty na ogół jest zyskowna jedynie dla placówki, która obsługuje transakcję. Często nie można liczyć na dobry kurs euro czy funta. Jeśli sprawdzą Państwo kursy walut online, przelicznik, który my stosujemy na pewno okaże się najlepszy. Wymiana euro nigdy nie była tak korzystna! Doskonale wiemy, jak wysokie mogą być kursy w kantorach internetowych, dlatego umożliwiamy Państwu śledzenie naszej oferty na bieżąco i porównywanie z innymi.

Nasz kantor walutowy w Internecie dba też o prostotę działania. Gdy przejrzą Państwo kursy walut online, kalkulator umożliwi Wam precyzyjne określenie kwoty, której możecie się spodziewać. Poza tym kantory wymiany walut w Internecie w naszym odczuciu powinny jak najbardziej minimalizować ilość działań koniecznych do przeprowadzenia operacji. Kantor Internetowy pozwala zrealizować przelew zagraniczny, posiada prosty interface i w każdym momencie umożliwia wysłanie zapytania do jednego z naszych specjalistów. Zapraszamy do darmowej rejestracji!