Blog

« Wróć


Brexit: Dziś dojdzie do porozumienia między Unią Europejską a Wielką Brytanią?

2020-12-23

Brexit kurs funta

“Ostatni etap” negocjacji

Premier Boris Johnson i przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen osobiście interweniowali w poniedziałek i wtorek, prowadząc kilka rozmów telefonicznych w ramach ostatniej próby osiągnięcia porozumienia, zanim Wielka Brytania opuści jednolity rynek pod koniec miesiąca.

Dyskusje koncentrują się na dwóch kluczowych sporach dotyczących rybołówstwa. Podnoszona jest kwestia dostępu łodzi z UE do do ​​wód brytyjskich oraz prawa UE do nakładania ceł odwetowych, jeśli Wielka Brytania ograniczy ten dostęp w przyszłości.

Obie strony uzgodniły, że połowy są warunkiem wstępnym wszelkich szerszych porozumień dotyczących ich przyszłych stosunków. Barnier poinformował we wtorek na spotkaniu ambasadorów 27 państw członkowskich UE o postępach w rozmowach.

Uważa on, że porozumienie może zostać podpisane przed świętami Bożego Narodzenia – jeśli Brytyjczycy będą gotowi na dalszy kompromis w sprawie połowów, poinformowali dyplomaci po dyskusji. Urzędnicy stwierdzili, że rozmowy mogą być kontynuowane po Bożym Narodzeniu lub zakończyć się niepowodzeniem.

Główny negocjator UE powiedział również, że jeśli będzie to konieczne do zawarcia umowy, jego zespół jest gotowy do kontynuowania rozmów także po upływie terminu okresu przejściowego, który przypada na 31 grudnia 2020 r.

Kurs funta odrabia wtorkowe straty

Kurs funta (GBP/USD) zyskuje prawie 0,6 proc., a do upływu terminu przejściowego został już tylko tydzień. Dyplomaci z Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii starają się wypracować porozumienie handlowe.

Jest szansa na to, że umowa zostanie zawarta jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

żródło:www.comparic.pl

Kantor Internetowy :

  • Nasz kantor walutowy ma wieloletnie doświadczenie w wymianie walut. Jesteśmy na rynku Polskim od ponad 10 lat.

  • Posiadamy licencję na uslugi płatnicze, które świadczymy. Są one kontrolowane przez Komisję Nadzoru Finansowego ( KNF) co zapewnia bezpieczeństwo transakcji.

  • Naszym klientom oferujemy najszerszy"portfel walutowy " zawierający 10 topowych walut do wymiany.

  • Na naszej platformie możesz samodzielnie dokonać wymiany waluty dzięki prostemu interfejsu. Bez zbędnego dzwonienia do konsultanta z obsługą i czekaniem na połączenie.

  • Oferujemy darmową usługę "Twój kurs" za pomocą której wymienisz walutę po takim kursie jaki chcesz.

  • Jesteśmy dla naszych klientów, wspieramy i pomagamy nie tylko przy obsłudze technicznej. Informujemy na bieżąco o problemach technicznych w poszczególnych bankach jak również świętach lub dniach wolnych w innych krajach.

  • Jesteśmy specjalistami w wymianie walut. Załóż darmowe konto i przekonaj się ile możesz zaoszczędzić.