Blog

« Wróć


Brexit: Bercow ostrzega: Parlament nie pozwoli, aby UK opuściła UE bez porozumienia

2019-05-29

brexit-John-Bercow

Wielka Brytania pozostanie w UE?

W chwili obecnej, teoretycznie ostatecznym terminem wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej jest 31 października 2019 roku. Biorąc jednak pod uwagę dwukrotne przekładanie tego terminu oraz uwzględniają ostatnie doniesienia, niewykluczone, że UK pozostanie we wspólnocie nieco dłużej…bądź w ogóle jej nie opuści.

Theresa May ustępuje ze stanowiska

Przypomnijmy , w tym miejscu brytyjska premier, Theresa May ogłosiła w miniony piątek (24 maja 2019 roku), że ustępuje ze stanowiska szefowej Partii Konserwatywnej a w konsekwencji również szefowej rzadu:

– Teraz jest dla mnie jasne, że w najlepszym interesie naszego kraju leży, by wysiłki (na rzecz brexitu) prowadził nowy premier. Tak więc ogłaszam dziś, że zrezygnuję z pozycji przewodniczącej Partii Konserwatywnej w piątek 7 czerwca – zapowiedziała Theresa May

Ta deklaracja sprawiła, że dalsze negocjacje dot. Brexitu spoczywać będą na nowo wybranym premierze. Pytanie jednak, kto nim zostanie?

Parlament nie pozwoli, aby UK opuściła UE bez porozumienia

Marszałek Izby Gmin ostrzegł kandydatów ubiegających się o miano następcy Theresy May, że Parlament nie wycofa się i nie pozwoli, aby kraj wyszedł z Unii Europejskiej bez porozumienia. Konserwatyści są jednak podzieleni między twardzielami, takimi jak Boris Johnson, który zasugerował, że chce szybkiego, czystego zerwania stosunków z UE, i tymi, którzy, jak sekretarz spraw zagranicznych Jeremy Hunt, ostrzegali, że próba wyjścia z UE bez porozumienia byłaby politycznym “samobójstwem”.

Referendum to obecnie jedyne rozwiązanie? Brexit ponownie w rękach głosujących

W tym momencie do rozpisania kolejnego referendum i oddania władzy w ręce ludzi wzywa nie tylko sam Jeremy Corbyn, ale również wielu innych przedstawicieli Laburzystów. Podobny postulat w poniedziałek wieczorem prezentował John McDonnel, rzecznik prasowy ds. finansów wewnątrz partii opozycyjnej. Jego zdaniem, jeżeli UK chce uchronić się przed Brexitem bez porozumienia to musi rozpisać drugie referendum.

Jeden Brexit i aż cztery możliwe scenariusze

Biorąc powyższe pod uwagę, łatwo dojść do wniosku, że teoretycznie jeszcze wszystko może się zdarzyć. Wielka Brytania ma bowiem całkiem sporo opcji do rozważenia:

  • przeprowadzenie drugiego referendum
  • opuszczenie UE bez porozumienia
  • opuszczenie UE za porozumieniem
  • pozostanie w UE

Najbliższe miesiące zapowiadają się zatem dość interesująco.

Kurs funta odbija od wsparcia

Kurs funta nie może zaliczyć ostatniego okresu do udanych. Tylko na przestrzeni minionych trzech tygodni osunął się on bowiem o ponad 19 groszy (-3,81%) docierając ostatecznie w rejon 4,8580 zł. Tam też już wczoraj pojawiła się pierwsza reakcja popytowa.

żródło:www.comparic.pl

Kantor walutowy w internecie

Kantor internetowy zapewnia użytkownikom dużą wygodę. Wymiana dolara czy euro za pośrednictwem naszego systemu daje wymierne korzyści. Ponadto internetowy kantor realizuje zlecenia od ręki.

Na naszej platformie publikujemy aktualny kurs funta, euro, dolara, a także kurs franka. Jeśli więc interesuje Państwa wymiana walut, kantor internetowy oferuje ją po cenach podanych na stronie. Można sprawdzić kurs dolara w każdej chwili i wymienić go wtedy, gdy jest to najbardziej opłacalne. Co więcej, podane online międzybankowe kursy walut to obraz jedynych kosztów, jakie poniosą Państwo przy wymianie. Kantor internetowy jest szansą, by zyskać dodatkowe oszczędności.

Wymiana funta czy innej waluty na ogół jest zyskowna jedynie dla placówki, która obsługuje transakcję. Często nie można liczyć na dobry kurs euro czy funta. Jeśli sprawdzą Państwo kursy walut online, przelicznik, który my stosujemy na pewno okaże się najlepszy. Wymiana euro nigdy nie była tak korzystna! Doskonale wiemy, jak wysokie mogą być kursy w kantorach internetowych, dlatego umożliwiamy Państwu śledzenie naszej oferty na bieżąco i porównywanie z innymi.

Nasz kantor walutowy w Internecie dba też o prostotę działania. Gdy przejrzą Państwo kursy walut online, kalkulator umożliwi Wam precyzyjne określenie kwoty, której możecie się spodziewać. Poza tym kantory wymiany walut w Internecie w naszym odczuciu powinny jak najbardziej minimalizować ilość działań koniecznych do przeprowadzenia operacji. Kantor Internetowy pozwala zrealizować przelew zagraniczny, posiada prosty interface i w każdym momencie umożliwia wysłanie zapytania do jednego z naszych specjalistów. Zapraszamy do darmowej rejestracji!

Współpracujemy ze wszystkimi bankami w Polsce - Bezpłatne przelewy do 9 banków

Alior
BZWBK
ING
Inteligo
T - Mobile
Millenium
BGŻ BNP
PKO BP
Raiffeisen