Blog

« Wróć


Boris Johnson sygnalizuje, że lockdown może potrwać aż do lata

2021-01-22

kurs funta Lockdown

  • W Wielkiej Brytanii przeciw COVID-19 zaszczepiło się już 5 mln osób
  • Rząd nie zamierza luzować ograniczeń z uwagi na znacznie bardziej zaraźliwy szczep koronawirusa
  • Funt w stosunku do dolara był wczoraj najdroższy od kwietnia 2018 r.

Trzeci lockdown może się przedłużyć

Szczepienia w Wielkiej Brytanii objęły już 5 mln osób. Jednakże, premier Boris Johnson oraz minister spraw wewnętrznych Priti Patel nie zamierzają łagodzić ograniczeń, pomimo wcześniejszych zapewnień, że wszystko wróci do normy od kwietnia br.

Zamiast luzowania jest teraz podkręcanie śruby. Rząd uważa, że zbyt wiele osób nie przestrzega przepisów utrudniając tym samym powstrzymanie rozprzestrzenienia się COVID-19.

Za organizowanie domowych przyjęć maja być nakładane grzywny w wysokości 800 funtów, powiedziała Patel.

– Jeśli nie będziesz przestrzegać zasad, policja będzie egzekwować te surowsze kary. Musimy powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. Udział w przyjęciu domowym naraża zdrowie wszystkich na niebezpieczeństwo – tweetuje Patel.

Johnson zapytany wcześniej o to, czy blokada może potrwać do lata, nie wykluczyła tego scenariusza. Ostrzegł przy tym, że nowy szczep koronawirusa jest „znacznie bardziej zaraźliwy” i że Wielka Brytania stoi w obliczu „tego, co niewątpliwie będzie trudne w ciągu najbliższych kilku tygodni”.

Kurs funta oddaje zyski

Notowania funta w relacji do dolara znalazły się wczoraj na najwyższym poziomie do kwietnia 2018 roku. Zamknięcie sesji nastąpiło ponad oporem przy 1,37 USD.

żródło:www.comparic.pl

Kantor Internetowy :

  • Nasz kantor walutowy ma wieloletnie doświadczenie w wymianie walut. Jesteśmy na rynku Polskim od ponad 10 lat.

  • Posiadamy licencję na uslugi płatnicze, które świadczymy. Są one kontrolowane przez Komisję Nadzoru Finansowego ( KNF) co zapewnia bezpieczeństwo transakcji.

  • Naszym klientom oferujemy najszerszy"portfel walutowy " zawierający 10 topowych walut do wymiany.

  • Na naszej platformie możesz samodzielnie dokonać wymiany waluty dzięki prostemu interfejsu. Bez zbędnego dzwonienia do konsultanta z obsługą i czekaniem na połączenie.

  • Oferujemy darmową usługę "Twój kurs" za pomocą której wymienisz walutę po takim kursie jaki chcesz.

  • Jesteśmy dla naszych klientów, wspieramy i pomagamy nie tylko przy obsłudze technicznej. Informujemy na bieżąco o problemach technicznych w poszczególnych bankach jak również świętach lub dniach wolnych w innych krajach.

  • Jesteśmy specjalistami w wymianie walut. Załóż darmowe konto i przekonaj się ile możesz zaoszczędzić.