Blog

« Wróć


Bezrobocie w UK najwyżej od 5 lat! Kurs funta kontynuuje jednak rajd wzrostowy

2021-02-23

Kurs funta GBP

  • Bezrobocie w UK wzrosło do 5,1 proc.
  • Stopa zatrudnienia w UK uplasowała się na poziomie 75 proc.
  • Kurs funta rośnie 4. sesję z rzędu

Office for National Statistics (ONS) przedstawił dziś najnowszy raport z brytyjskiego rynku pracy. Wynika z niego, że stopa bezrobocia wzrosła w Zjednoczonym Królestwie w grudniu 2020 roku do poziomu 5,1 proc. z 5,0 proc. raportowanego w listopadzie ub.r., co jest najwyższym poziomem od marca 2016 roku.

To aż o 1,3 punktu procentowego więcej niż rok wcześniej. Szacuje się, że w okresie od listopada 2020 r. do stycznia 2021 r. w Wielkiej Brytanii było 599 tys. wolnych miejsc pracy; to o 211 tys. mniej niż rok temu i o 64 tys. więcej niż w poprzednim kwartale.

Najmłodsi mają najgorzej.

Najnowsza analiza brytyjskiego ONS pokazuje, że według przedziałów wiekowych, największy spadek liczby pracowników odnotowano w ciągu ostatniego roku wśród osób w wieku od 18 do 24 lat.

Stopa zatrudnienia w Wielkiej Brytanii w okresie trzech miesięcy do grudnia 2020 r. została oszacowana na 75,0 proc. i była o 1,5 punktu procentowego niższa niż rok wcześniej oraz o 0,3 punktu procentowego niższa niż w poprzednim kwartale.

Wskaźnik zwolnień, w ciągu trzech miesięcy do grudnia 2020 r., oszacowano na 12,3 osób na tysiąc zatrudnionych.Liczba wolnych miejsc pracy w okresie od listopada 2020 r. do stycznia 2021 r. była o 26 proc. niższa niż w tym samym okresie rok temu.

Optymistycznym jest jednak to, iż jest to poprawa w stosunku do sytuacji z lata 2020 r., kiedy liczba wolnych miejsc pracy zmniejszyła się o prawie 60 proc. rok do roku, ale tempo poprawy uległo spowolnieniu w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Kurs funta najwyżej od kwietnia 2018 r.

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że kurs funta zauważalnie umocnił się w ostatnim czasie w relacji do dolara amerykańskiego.

Wskutek tych wzrostów przekroczył on poziom 1,4080 USD, co jest najwyższa wyceną szterlinga od kwietnia 2018 roku i jedną z najwyższych od czasu pamiętnego referendum, w którym to Brytyjczycy opowiedzieli się za opuszczeniem przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej.

żródło:www.comparic.pl

Kantor Internetowy :

  • Nasz kantor walutowy ma wieloletnie doświadczenie w wymianie walut. Jesteśmy na rynku Polskim od ponad 10 lat.

  • Posiadamy licencję na uslugi płatnicze, które świadczymy. Są one kontrolowane przez Komisję Nadzoru Finansowego ( KNF) co zapewnia bezpieczeństwo transakcji.

  • Naszym klientom oferujemy najszerszy"portfel walutowy " zawierający 10 topowych walut do wymiany.

  • Na naszej platformie możesz samodzielnie dokonać wymiany waluty dzięki prostemu interfejsu. Bez zbędnego dzwonienia do konsultanta z obsługą i czekaniem na połączenie.

  • Oferujemy darmową usługę "Twój kurs" za pomocą której wymienisz walutę po takim kursie jaki chcesz.

  • Jesteśmy dla naszych klientów, wspieramy i pomagamy nie tylko przy obsłudze technicznej. Informujemy na bieżąco o problemach technicznych w poszczególnych bankach jak również świętach lub dniach wolnych w innych krajach.

  • Jesteśmy specjalistami w wymianie walut. Załóż darmowe konto i przekonaj się ile możesz zaoszczędzić.