Blog

« Wróć


Banknoty za Gierka

2019-01-08

Za rządów Edwarda Gierka podjęto pracę nad zmodyfikowaniem polskiej waluty. Nową walutę wprowadzono 1 stycznia 1975 roku. Była to seria „Wielcy Polacy” z Karolem Świerczewskim (50 zł), Ludwikiem Waryńskim (100 zł), Jarosławem Dąbrowski (200 zł), Tadeuszem Kościuszką (500 zł), Mikołajem Kopernikiem (1000 zł) oraz z dwoma wizerunkami Mieszka I i Bolesława Chrobrego (2000 zł).
Późniejszy kryzys sprawił, że pojawiły się banknoty zamiast monet 10- i 20-złotowych z Józefem Bemem (10 zł) i Romualdem Trauguttem (20 zł). Oraz banknot o nominale 5000 zł z wizerunkiem Fryderyka Chopina. Oczywiście kontynuowano serię „Wielkich Polaków” (do 1993 roku) pojawiły się banknoty ze Stanisławem Wyspiańskim (10 000zł), Marią Skłodowską-Curie (20 000 zł) oraz Stanisławem Staszicem (50 000 zł).
źródło: histmag.org/Krotka-historia-zlotowki-9751;4

Kantor Internetowy :

  • Nasz kantor walutowy ma wieloletnie doświadczenie w wymianie walut. Jesteśmy na rynku Polskim od ponad 10 lat.

  • Posiadamy licencję na uslugi płatnicze, które świadczymy. Są one kontrolowane przez Komisję Nadzoru Finansowego ( KNF) co zapewnia bezpieczeństwo transakcji.

  • Naszym klientom oferujemy najszerszy"portfel walutowy " zawierający 10 topowych walut do wymiany.

  • Na naszej platformie możesz samodzielnie dokonać wymiany waluty dzięki prostemu interfejsu. Bez zbędnego dzwonienia do konsultanta z obsługą i czekaniem na połączenie.

  • Oferujemy darmową usługę "Twój kurs" za pomocą której wymienisz walutę po takim kursie jaki chcesz.

  • Jesteśmy dla naszych klientów, wspieramy i pomagamy nie tylko przy obsłudze technicznej. Informujemy na bieżąco o problemach technicznych w poszczególnych bankach jak również świętach lub dniach wolnych w innych krajach.

  • Jesteśmy specjalistami w wymianie walut. Załóż darmowe konto i przekonaj się ile możesz zaoszczędzić.